Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Amerikan Psikiyatri Derneği tarafından her yıl düzenlenen APA (American Psychiatric Association) kongresine katıldı.

18-22 Mayıs’ta San Francisco’da gerçekleştirilen APA Kongresi’nde, nöroloji, psikiyatri ve psikofarmakoloji alanında dünya çapında bilimsel yayınlarının yanı sıra, eğitim ve araştırma çalışmalarıyla bilim dünyasının önemli isimlerinden Prof. Dr. Stephen M. Stahl da APA Kongresi’nde oturum başkanlığı yaptı.

Geçtiğimiz yıl NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’ni ziyaret eden ve çok etkilendiğini ‘Hastane zaten başlı başına müthiş. Bağımlılık üzerine olan programlarınız dünya çapında özgün. Harika laboratuvarlarınız var. Nörosimülasyon Merkezi çok etkileyici. Böyle bir enstitü Sendiago’da yok. Kıskandım açıkçası, gelecek sizde.” Sözleriyle ifade eden Stahl, APA’da NPİSTANBUL Beyin Hastanesi standına büyük ilgi gösterdi. 

APA Kongresi’nde Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Prof. Dr. Nesrin Dilbaz ile bol bol sohbet eden Prof. Dr. Stephen M. Stahl, Amerikan Psikiyatri Birliği kongresinde “Bireye özgü hassas psikiyatrik tedaviler” konusunun oturum başkanlığını yaptı.

APA Kongresi’nde 'Tedavide Hassas Tıp’ alanında sunumlar yapan Üsküdar Üniversitesi akademisyenlerini dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanları ilgiyle takip etti.  Tanı ve tedavide son gelişmelerin ele alındığı kongreye Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi bu yıl da önemli isimler ve çalışmalarıyla katıldı.

Prof. Dr. Stephen M. Stahl kimdir? 

Prof.Dr. Stephen Michael Stahl , Nöroloji, Psikiyatri ve Psikofarmakoloji alanındaki dünya çapında bilimsel yayınlarının yanı sıra eğitim ve araştırma çalışmalarıyla bilim dünyasının en önemli isimleri arasında yer almaktadır.

2018 yılında bilim dünyasına vermiş olduğu katkılardan dolayı Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından “Fâhri Doktora” unvanına layık görülmüştür.