• ecns2016.com
  • tv.uskudar.edu.tr
  • Psikoyorum.tv
  • TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği
  • TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
 

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Açılış Töreni

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nin resmi açılışı Sayın TBMM Başkanı'nın katılımıyla 20 Mart 2007 tarihinde gerçekleşti. Açılış törenindeki konuşmasında Sayın Bülent Arınç şunları söyledi:

npistanbul

"Sayın Kaymakam, Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Konuklar, Hanımefendiler, Beyefendiler hepinizi sevgiyle selamlıyorum, iyi günler diliyorum.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nin açılışında bulunmaktan ben büyük bir memnuniyet duydum. Türkiye için çok önemli saydığım böyle bir hastanenin açılışında sizlerle birlikte olmaktan gerçekten büyük bir haz duydum. Teknik açıdan bir şey söyleyecek durumda değilim, bir hekim de değilim ama biraz önce tanıtım filminde hem hastanenin yapacağı hizmetler hem topluma sağlayacağı katma değer ve yarar çok güzel anlatıldı. Bir bilim adamı olarak da Sayın Tarhan düşüncelerini ifade ettiler. 1999‘da belki bir klinik olarak başlamıştı, ama şimdi fevkalade yüksek teknik donanımı ve yataklı tedavisiyle, çocuklara yönelik hizmetleriyle ve teknoloji konusunda en ileri noktada bir hastane olarak kurulmuş.

Toplum sağlığının ve özellikle toplumun ruh sağlığının iyilik düzeyini yükseltmek için kurulmuş bir hastane. Buna da her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çünkü gördüğümüz, duyduğumuz, şahit olduğumuz pek çok olay bize toplumdaki ruh sağlığının maalesef giderek bozulduğunu gösteriyor. Yeni hastalık türleri çıktığını gösteriyor, karşılaştığımız olaylar bizi şaşkınlığa düşürüyor. En yakınlarımızdan başlayarak pek çok rahatsızlığın özellikle bu asırda bugünlerde ortaya çıkıverdiğini görüyoruz. Şüphesiz göz de önemli, başka duyularımıza da önemli ama ruh sağlığı da fevkalade önemli. Hayatı yaşayabilmenin tek yolu ruh sağlığının yerinde ve iyi olması. Bu konuda hizmet sağlayacak bir hastanenin çok iyi bir hekim kadrosuyla çok iyi yetişmiş personeliyle hizmete açılmış olmasından fevkalade memnuniyet duyuyoruz.

npistanbul Müzikle tedavinin bu hastanemizde uygulanacak olması da bence çok doğrudur. Tarihimize baktığımızda telkin yoluyla tedavinin, müzik tedavisinin, müzikle terapinin, suyu kullanmak suretiyle tedavi yöntemlerinin olduğunu görüyoruz. Dolayısı ile geçmişle bütünleşen, geçmişte uygulanmış yöntemlerin faydalı olanlarını daha çağdaş yöntemlerle uygulamak isteyen bir hastaneyle karşı karşıya bulunuyoruz.

Ben Sayın Tarhan’ı hem yazdığı kitaplarla hem de televizyonlarda özellikle bu dalda yaptığı eğitici konuşmalarıyla tanıyorum, kendisini candan tebrik ediyorum ve kendilerine başarışlar diliyorum ve hepinizi Sayın Tahran’ı alkışlamaya davet ediyorum.

Değerli dostlar, Türkiye çok güzel insanlar yetiştiriyor. Ben bu güzel topluluğun karşısında bu güzel ve hayırlı işin açılışında bulunmaktan gerçekten bahtiyarlık duyduğumu tekrar ediyorum. Ümraniye’ye böyle bir esere sahip oldukları için tebriklerimi sunuyorum. Çalışkan Belediye Başkanına ve değerli Kaymakamımıza ve değerli eşlerine bu toplantıya katıldıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi. Hastalarımıza sağlık ve şifalar diliyorum. Sağlık ve afiyette yaşamalarını diliyorum, hepinize saygılarımı sunuyorum.

Sağolun…"

 

NPİSTANBUL HASTANESİ

Saray Mah. Site Yolu No:27 34768 Ümraniye / İSTANBUL (TEM Yolu Ümraniye Kavşağı)
T: +90 216 633 0 633
F: +90 216 634 1 250
Kroki

NPETİLER POLİKLİNİĞİ

Nispetiye Cad. No: 19 Etiler 34330 Beşiktaş / İSTANBUL
T: +90 212 270 12 92
F: +90 212 270 17 19
Kroki

NPFENERYOLU POLİKLİNİĞİ

Bağdat Caddesi No: 109/A Feneryolu - Kadiköy / ISTANBUL
T: +90 216 418 15 00
F: +90 216 418 15 30
Kroki

NPALTUNİZADE POLİKLİNİĞİ

Altunizade Mh. Mahir İz Cd.
No:23 PK:34674
Üsküdar / İstanbul / Türkiye
T: +90 216 400 22 55
F: +90 216 474 12 56
Kroki
 

Sosyal Sorumluluk Çalışmalarımız